Сторінка батьків

Права батьків або осіб, які їх замінюють:

• обирати і бути обраними до органів громадського самоврядування закладу;
  • звертатися до відповідних органів управління освітою з питань розвитку, виховання і навчання своїх дітей;
  • брати участь в покращенні організації освітнього процесу та зміцненні матеріально-технічної бази закладу ;
  • відмовлятися від запропонованих додаткових освітніх послуг;
  • захищати законні інтереси своїх дітей у відповідних державних органах і суді.

Батьки або особи, які їх замінюють, зобов'язані:

• своєчасно вносити плату за харчування дитини в дошкільному закладі у встановленому порядку;
  • своєчасно повідомляти дошкільний заклад про можливість відсутності або хвороби дитини;
  • слідкувати за станом здоров'я дитини;
  • інші права, що не суперечать законодавству України.

Умови зарахування дітей до ЗДО:

Для зарахування дитини у заклад дошкільної освіти необхідно пред'явити:

заяву батьків або осіб, які їх замінюють,

медичну довідку про стан здоров'я дитини з висновком лікаря, що дитина може відвідувати заклад дошкільної освіти,

копію свідоцтва про народження дитини

Щодо профілактики КОРУ.

Шановні батьки!

ВСП

«Васильківський міжгромадський відділ ДУ «Дніпропетровський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» висловлює свою повагу та доводить до Вашого відому, що під час попереднього спалаху кору (3-4 роки тому) в Україні від кору померло біля 40 дітей. В даний час в Дніпропетровській області, як і у всій Україні, проводиться «наздоганяюча» catch-up кампанія з вакцинації проти кору, епідемічного паротиту та краснухи (вакциною КПК) серед дитячого населення до 17 років. Щепленню підлягають діти, які не отримали перше щеплення у віці до 17 років та друге у віці після 7 років. План проведення наздоганяючої catch-up кампанії затверджено рішенням МОЗ України, а в Дніпропетровській області Дніпропетровською обласною регіональною комісією з питань ТЕБ та НС від 14.06.2023р №32.

Основна мета заходу - це профілактика захворювань дитячого населення кором, поскільки останні роки значно збільшилась кількість дітей, які не щеплені проти кору, що в свою чергу може призвести до значного розповсюдження даного захворювання серед населення.

Захворювання на кір може мати тяжкий перебіг і призвести до серйозних ускладнень — пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку (енцефаліту) тощо, а також до інвалідності та смерті. Специфічного лікування від кору немає.

Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору - вакцинація. Діти й дорослі, які не отримали профілактичне щеплення, перебувають у зоні ризику. Вакцинація формує специфічний імунітет, унаслідок чого організм людини стає нечутливим до захворювання. Згідно з календарем в 12 місяцівпроводять перше щепленнявід кору, а в 6 років — плановуревакцинацію.

Шановні батьки! Прохання До Вас: уточніть чи щеплена Ваша дитина проти кору, а у разі відсутності щеплення терміново зробіть його. Захистимо наших дітей разом!

Зробитищеплення вакцинами, закупленимидержавним коштом, можна у комунальному закладі охорониздоров'я, який надає первиннумедичну допомогу, а саме, КНП «Васильківський центр первинної медико-санітарної допомоги» Васильківської селищної ради або його амбулаторії по селах громади.

Будемо вдячні за розуміння та підтримку.

Завідувач ВСП

Людмила ПИСЬМЕННА